O nas

  Zapraszamy Państwa serdecznie do Torunia. Miasta zabytków, astronomii i pierników. Aby poznać atmosferę miasta, trzeba zamieszkać w samym jego sercu.

  Most Pauliński to magiczny zakątek Torunia. Ulica znajduje się na średniowiecznym moście, który dawniej łączył Stare Miasto i Nowe Miasto. Pod brukiem ulicy nadal skryte są przęsła budowli. Most stał na dawnej fosie, przez którą przepływała niewielka rzeka Postolec, oddzielając oba miasta. Do tej pory płynie tu Struga Toruńska. W 1386 r. wybudowano nad Strugą most, którego wszystkie cztery arkady zachowały się do dziś. Piąte przęsło było drewniane, służyło jako zwodzony most przed Bramą Paulińską. Szerokość mostu wynosiła 15 m. Od XV w. po obu stronach stały stragany kupieckie.

o_nas_01 o_nas_02

  Do dziś ulica zachowała niezwykły charakter, a po obu jej stronach znajdują się sklepiki i galerie. Ulica raz w roku obchodzi swoje święto. Jest tu wówczas gwarno i kolorowo. Można skosztować toruńskich specjałów i napić się piernikowego piwa. W tym dniu można wejść pod przęsło średniowiecznego mostu i posłuchać niezwykłych opowieści toruńskiego przewodnika. 

  Stylowe wnętrza Apartamentu Paulińskiego umilą Państwa pobyt w Toruniu.

ParkingAuta mogą Państwo parkować na miejscach parkingowych przy kamienicy. Polecamy także parking strzeżony przy ul. Dominikańskiej 7 znajdujący się 20 metrów od obiektu. Blisko do wszystkich atrakcjiDogodna lokalizacja 200 m od pomnika Mikołaja Kopernika. Mapa jak nas znaleźćJak nas znaleźć? Kliknij mapę a zobaczysz gdzie się mieścimy.